logo

reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “7 Haziran sonrasında oluşan tablodan biraz umutlanan gruplar, yine hüsrana uğrayacaklar. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil” dedi.

Karaaslan, seçim çalışmaları kapsamında bir restoranda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyeleriyle buluştu.

Burada bir konuşma yapan Karaaslan, Samsun’un, “meşale şehir” olduğunu söyledi.

Ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini aktaran Karaaslan, şunları söyledi:

 “Bu zor dönemde iş artık parti menfaatlerinin çok ötesine geçmiş durumda. Konu memleket meselesine dönüşmüş durumda. Hepimizin bu anlamda birlik ve beraberlik içinde olması çok önemli. Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir şeyi kolay elde etmedi. O nedenle de bu yüzden bütün değerlerine sıkı sıkıya bağlı. Türkiye bir çok alanda çok gelişmiş bir ülke. Çok daha dik duran ve sağlam temeller üzerine oturmuş bir ülke. Dolayısıyla 7 Haziran sonrasında oluşan tablodan biraz umutlanan gruplar, yine hüsrana uğrayacaklar. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil” diye konuştu.

– “Samsun çok şanslı bir şehir”

Öğretim üyeleriyle yaptığı toplantıyı çok önemsediğine işaret eden Karaaslan, “Çünkü üniversitenin şehirle kurduğu ilişki bana göre kentin gelişmesine en büyük katkıyı sağlayacak ilişkidir. Hem bilimsel altyapısıyla hem akademik alanda hem de kentin ve kentlinin entelektüel birikimine yapacağı katkı bakımından mutlaka bu ilişki çok kıymetli bir ilişkidir. Bundan sonra geliştirilmesini kendi adıma çok önemsiyorum. Bununla ilgili yapılacak tüm çalışmaların içinde bulunmayı ve katkı sağlamayı hedefliyorum” şeklinde konuştu.

Üniversitelerin, düşünce özgürlüğünün en geniş anlamda yaşanması gereken alanlar olduğuna dikkati çeken Karaaslan, şunları kaydetti:

”Üniversiteler özgür düşüncelerin tartışıldığı alanlar olması bakımından çok çok önemlidir ve kente en büyük katkıyı bu anlamda sağlamaktadır. Samsun çok şanslı bir şehir. Çünkü OMÜ bu anlamda büyük bir potansiyele sahip. Şehir ile ilgili yapılacak çalışmalara üniversitenin mutlaka dahil olması çok önemlidir. AK Parti’deki Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevim açısından hem de bu alanlarla ilgili olarak Samsunla ilgili konularda işbirliğini açık tutmak ve bundan sonra çok güçlü bir şeklide bu işbirliğini götürmek isterim. Bundan sonra Samsun için gerçekleştirilecek tüm projelerde birlikte çalışırız. Üniversitenin şehirle kuracağı ilişkinin daha da sağlamlaşması bu anlamda çok önemli. Öğretim üyeleri bilgi ve birikimlerini gelecek nesillere aktarmakla kutsal bir görev yapıyor.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ