logo

reklam
25 Kasım 2015

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla ilçede görev yapan diş hekimlerini ziyaret etti.

Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi ve özel kliniklerde hizmet veren diş hekimlerini ziyaret eden Özyol, “Ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamak hedefiyle hizmet veren diş hekimlerinin günlerini kutluyorum’ dedi.

Toplumla iç içe olduklarını, tüm özel günlerde ilçedeki vatandaşları ziyaret etmeye gayret gösterdiğini dile getiren Özyol, her mesleğin kendine has özellikleri bulunduğunu kaydetti.

İnsan sağlığının çok önemli olduğunu belirten Özyol, şöyle konuştu:

“Ağız ve diş sağlığımız, genel vücut sağlığımızla doğru orantılıdır. Sağlıklı yaşamın sağlıklı ağız ve dişlerle başladığına inanıyoruz. Bu nedenle elinizden gelen çabayı sarf edip vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmelerine sağladığınız katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Dünya Diş Hekimleri Günü’nüzü kutlarım.”

Güncelleme (26 Kasım 8706, 09:05):

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla ilçede bulunan anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine diş fırçası ve diş macunu hediye etti.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Kemalpaşa İlkokulu’na giden Özyol, kitap okuma, diş fırçalama ve temizlik gibi alışkanlıkların küçük yaşlarda kazanıldığını söyledi.

Öğrencilerin sağlıklı dişlere sahip olması ve diş fırçalama alışkanlıklarını sürekli hale getirmek için onlara diş macunu ve diş fırçası hediye ettiklerini anlatan Özyol, “Ağzımızı temiz tutmak, aynı zamanda bizlere estetik güzellik veren dişlerimizi temiz tutmamız lazım. Dişlerimizi her sabah ve akşam yemeğini yedikten sonra ilk 20 dakika içerisinde mutlaka fırçalamalıyız” dedi. 

Özyol, Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından diğer okullardaki öğrencilere de diş macunu ve diş fırçası hediye edileceğini kaydetti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ