logo

reklam
03 Mayıs 2015

3 Mayıs Türkçülük Günü

GÜMÜŞHANE (AA) – MHP Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolaysıyla mesaj yayımladı.

Ateş, mesajında, 3 Mayıs 1944 tarihinin milletin direncinin bayraklaştığı önemli ve anlamlı günü ifade ettiğini belirterek, Türk milliyetçilerinin Türklüğü savunmanın bedelini nice çile ve sıkıntılara göğüs gererek ödediklerini savundu.

Türk milliyetçilerinin iftiralara, baskılara ve suçlamalara rağmen Türkçülük şuurundan, Türkiye sevdasından ve Türk birliği ülküsünden vazgeçmediğini dile getiren Ateş, “3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin bu kutlu mücadelesini anlamak başta olmak üzere Türklüğü ve Türk ülküsünü doğru okumak, geçmişten ders alıp Türk milletinin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak olarak kabul edilmelidir” ifadesini kullandı.

Ateş, Türk milletinin ecdadını bildiği, anladığı ve unutmadığı sürece Türk İslam aleminin liderliğini yapabilecek gücü, kudreti ve fikriyatı kendisinde bulacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu vesileyle bir kez daha içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen, Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Hüseyin Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin geleceğe damga vurması gayreti, azmi ve kararlılığıyla Türkçülük Günü’nü idrak etmenin gururu içindeyiz.”

Güncelleme (3 Mayıs 2015, 14:36):

ZONGULDAK (AA) – Türk Ocakları Zonguldak Şubesi, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Tarih Öğretmeni Cemil Bahadır, şubede düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Osmanlı Devleti’nin son iki yüzyılının arayışlarla geçtiğini belirtti.

Osmanlı Devleti’nin Avrupa’daki olumlu gelişmeleri takip etmeye çalışsa da yeterli zaman ve güç sağlanamadığından başarılı olamadığını ifade eden Bahadır, şöyle konuştu:

“Türk’e ait tarih, bilgi ve kültür birikimi değersizleştirilmek ve yozlaştırılmak istenmektedir. Türk’leri soykırımcı göstermek için kurum ve kuruluşlar yarışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti geçmişin tecrübelerinden faydalanarak Mustafa Kemal’in aydınlık yolunda devam etmenin azim ve kararındadır”

Etkinlik, verilen konserin ardından sona erdi. 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ