logo

reklam
03 Aralık 2015

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

TRABZON (Samsunyerelhaber) – AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Köseoğlu, mesajında, engelli vatandaşların sosyal hayata kazandırılmaları, hayatın her alanında aktif olmaları gerektiği ve bunun için de var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Engellilerin, eve hapsolmalarına son verecek adımlar attıklarını ifade eden Köseoğlu, şunları kaydetti:

“Engelli vatandaşlarımız başlıca sorunlarından olan iş, sağlık, eğitim ve sosyal konularda gerekli çalışmaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İktidara geldiğimiz 3 Kasım 2002 tarihinden bu zaman kadar sosyal devlet anlayışı ile engelli vatandaşlarımızın daha uygun şartlarda ve insan onuruna yakışır şekilde hayatlarını sürdürmeleri için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Seçim beyannamemizde de kadınlar, çocuklar ve engelli vatandaşlarımıza yönelik kolaylaştırıcı uygulamaları hayata geçireceğimizi duyurduk. AK Parti olarak bugüne kadar verdiğimiz tüm sözlerin arkasında durduğumuz ve yapamayacağımız sözleri vermediğimiz tüm vatandaşlarımız tarafından bilinmektedir. Kimseyi ötekileştirmeden, küçümsemeden, onur ve gururunu kırmadan, hiçbir ayrımcılık yapmadan insana insan olduğu için değer vermeye devam edecek, Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye nasihatında dediği gibi ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ düsturundan ayrılmayacağız.”

Köseoğlu, 3 Aralık’ın, hayatın engellerine direnmek, direnenlere destek olmak, sahip olunanlara şükretmek, empati yapmak için iyi bir fırsat olduğunu vurgulayarak, “Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” ifadesini kullandı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ