logo

reklam

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane’de, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla program düzenlendi.

Gümüşhane Kültür Merkezi’nde, Valilik adına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz ve eşi Şengül Yavuz , Belediye Başkanı Ercan Çimen ve eşi Gülsen Çimen, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik kapsamında engelliler tarafından hazırlanan el sanatları sergisinin açılışının ardından müzik eğlence, skeç gibi çeşitli gösteriler sunuldu.

Vali Yavuz, herkesin bir gün engelli olmaya aday olduğunu belirterek, “Halihazırda her yaş grubunda engelli olarak tanımladığımız vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve onların da hayatın bir parçası olmaları hasebiyle kamu imkanlarını da kullanmak suretiyle yardımcı olmak dünya insanlığının görevidir” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bu konuda görev yaptığını ifade eden Yavuz, “Bütün kamu kurumlarına bu manada görevler verilmiş durumda. Gümüşhane’mizde de, gerek mahalli idareler gerekse genel idarelere bağlı kuruluşlar tarafından engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, varsa önlerindeki fiziki ve fiziki olmayan engelleri de kaldırmak önemli. Bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Belediye Başkanımız da mahalli anlamda imkanlarını kullanıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü talep gelmesini beklemeden yapılabilecek ne varsa bunu yapma konusunda en iyi şekilde gayret gösteriliyor” diye konuştu.

Engellilerle ilgili Türkiye’de çok güzel gelişmeler olduğunu ve bundan sonra da olacağını vurgulayan Vali Yavuz, “İnşallah engelsiz bir dünya, engelsiz bir Türkiye temenni ediyoruz. Bu konuda gayret ediyoruz. Engeli vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Her zaman onların isteklerini karşılamaya hazırız. Bunu her platformda da dile getiriyoruz, onlar da biliyor. O yönüyle de özellikle rahat olmalarını istiyorum. Her zaman kapımız açık” ifadesini kullandı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ