logo

reklam

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çimen, mesajında, toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli kişilerin yaşam kalitesinin artırılmasının temel öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

Hiçbir engellinin durumunun kendi isteği olmadığını ve her bireyin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Çimen, şunları kaydetti:

“Bu bilinçle toplum olarak engelli kardeşlerimizin normal bir vatandaşımızın kullanabildiği tüm imkanlardan faydalanabilmelerine sağlama gayreti içerisinde olmalıyız. Hükümetimiz engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için reform niteliğinde pek çok düzenlemeyi hayata geçirdi ancak engellilerimizin toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve toplumun tüm kesimlerinin de ortak görevidir. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı vatandaşın önceliği olmalıdır. Gümüşhane Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla tüm engelli vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ