logo

reklam
24 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Taşova’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan törenlerde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Müftülük konferans salonunda devam eden programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, emekli ve çalışan öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Kaymakam Kurnaz, konuşmasında, öğretmenlerin toplumu, dolayısıyla ülkenin geleceğini imar eden mimarlar olduklarını söyledi.

Çocukların otorite olarak tanıdığı anne ve babadan sonra ikinci kişinin öğretmenler olduğuna işaret eden Kurnaz, “O kadar değerlisiniz ki bazen öğrenciler bir ikileme düştüğü zaman anne babalarını değil, siz öğretmenlerinin sözünü dinliyor. Sizler okuyan öğrencilerin bireylerin hayatında çok önemli insanlarsınız. Eğer imar faaliyetini iyi yaparsanız ülkenin geleceği kurtuluşa, refaha ermiş olacaktır” dedi.

Program, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesi, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi, yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesi, şiirlerin okunması ve öğrencilerin oratoryo sunumunun ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ