logo

reklam
24 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

RİZE (Samsunyerelhaber) – Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aslan, mesajında, öğretmenlerin, yılmadan ilk günkü aşk, şevk ve heyecanla milli ve manevi değerlere sahip, kendine güvenen, özgür düşünen bireyler yetiştirerek geleceği şekillendirdiğini belirtti.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da milleti esaret ve sefalete terk eder’ sözünü hatırlatan Aslan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu minvalde olmak üzere ilçemiz Pazar’da da eğitim ve öğretimin her geçen gün daha nitelikli hale geliyor olması, çocuklarımızın sosyo-kültürel pek çok alanda kendilerini başarıyla ifade ediyor olmaları öğretmenlerimizin kıymetli emeklerinin sonucudur. Ayrıca İlimiz Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) projesinin uygulanmasında ilçemiz öğretmenlerinin eğitim meşalesini en önde taşıyor olmaları da hepimizin kıvanç vesilesidir. Geleceğimizin aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.”

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ