logo

reklam
24 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Taşova Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla vefa programı düzenledi.

Kentteki bir restoranda düzenlenen programa Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ergün ile emekli ve çalışan öğretmenler katıldı.

Kurnaz, burada yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Öğretmenliği fedakarlık olarak tanımlayan Kurnaz, “Zor şartlar altında öğrencileri yetiştirmeye, öğretmeye çalışan öğretmenlerdir. Bu fedakarlığı hiç kimse para karşılığı yapmaz. Oradaki zorluk hiçbir şey için çekilmez. İşte bu yüzden çok kıymetli ve kutsal bir mesleğin mensuplarısınız” dedi.

Emekli öğretmenler döneminde teknolojinin bu kadar gelişmiş olmadığını, o yıllarda gerek öğrenciler gerek veliler için bilginin, aydınlığın kaynağının öğretmenler olduğunu vurgulayan Kurnaz, emeklerinden dolayı Türk milleti ve insanlık adına teşekkür etti.

Başkan Öztürk de her mesleğin çok önemli olduğunu ama öğretmenliğin ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

Dışarıdan bakıldığında öğretmenliğinin ne kadar zor, önemli ve kutsal olduğunu görüldüğünü anlatan Öztürk, “Sizler bu memleketin gelişmesi ve ilerlemesi için çaba gösterdiniz, bundan sonra da yapacağınızdan eminim. Hepinizin, hepimiz üzerinde emeği var, emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tümer de öğretmenliğin mesai kavramı içerisine sığdırılamayacak bir meslek olduğunu,  söyledi.

İnsana hizmet eden bütün mesleklerin kutsal olduğuna işaret eden Tümer, “En kutsal meslek ise öğretmenliktir. Öğretmenlik diğer mesleklerin de anasıdır. Öğretmen gün boyu ne kadar yorulursa yorulsun, eve gelince ‘ben bugün ne kadar verimli oldum’ diye kendini hesaba çeker. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethettikten sonra kendisini tebrik etmeye gelenlere hocası Akşemsettin’i işaret etmiştir. ‘Esas hak eden odur’ demiştir. Çünkü fetih yapan, Fatihleri yetiştirenler öğretmenlerdir” ifadelerini kullandı.

Başkan Öztürk, programa katılan öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.  

Share
#

SENDE YORUM YAZ