logo

reklam
23 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

ORDU (Samsunyerelhaber) – Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Balkanlıoğlu, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” unvanının verildiği günün “Öğretmenler Günü” olarak kabul edildiğini ve tüm öğretmenlere bu önemli günün armağan edildiğini hatırlattı.

Türkiye’nin en ücra köşelerinde büyük bir özveri ile çalışan öğretmenlerin, öğrencileri için çoğu zaman dış dünyaya açılan bir kapı olduğunu ve geleceğe attığı adımlarda kılavuzluk ettiğini vurgulayan Balkanlıoğlu, “Öğretmenlik dört duvarın arasında önceden söylenmiş ve yazılmışların sistemli ezberini aktarma uğraşının çok ötesinde insanı ve hayatı şekillendirme çabasıdır. Başarılı öğretmen öğrencilerini geleceğe yeterli bilgi ve birikimle hazırlayandır” ifadelerini kulandı.

Vali Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

“(Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır) sözü ile öğretmenlerimize büyük sorumluluk düştüğünü belirten ve önemseyen başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü, görevi başında şehit edilen ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. İlimizde ve ülkemizde görevi başında özveri ile çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ