logo

reklam
23 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, öğretmenlerin sadece bir güne sığdırılmayacak kadar önemli ve kutsal bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Öğretmeyi meslek edinen, mesleklerini ise büyük fedakarlıklarla gerçekleştiren öğretmenlerin, ülkemin geleceği olan çocuklara yön veren, onları hayata hazırlayan ilim kaynakları olduğunu ifade eden Yavuz, mesajında şunları kaydetti:

“Hepimizin hayatında iz bırakan, geleceğimize yön veren öğretmenlerimiz, kaliteli, karakterli, kamil insanların yetişmesine de vesile olmakta, gençlere ışık tutmaktadır. Geleneklerimiz ve kültürümüzde çok ayrı bir yere sahip olan öğretmenlik, son yıllarda öğrenciler tarafından en çok tercih edilen meslekler arasında yer almaktadır. Bunda okullaşma ve eğitim kalitesindeki artışın yanında; öğretmenlerin ülkenin gelişmesi ve büyümesi için verdiği fedakarlık örneklerinin payı büyüktür. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle gençliğin milli-manevi değerler ve tarih bilinciyle yetiştirilmesi konusunda en önemli görevi icra eden, toplumun önderi ve gelecek nesillerin şekillendiricisi olan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, günlerini tebrik ediyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ