logo

reklam

24 Kasım Öğretmenler Günü

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çimen, mesajında, anaokulundan başlayıp, hayata atılıncaya kadar, sabırla, metanetle, büyük bir özveriyle insan yetiştiren fedakar ve cefakar öğretmenlere şükran dileklerini ilettiğini belirtti.

Her öğretmenin değerli olduğunu ifade eden Çimen, şunları kaydetti:

“Öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz. Öğretmenlerimiz bizim kültürümüzde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Bizler, Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kölesi olurum.’ dediği gibi bize bir harf dahi öğreten herkesin karşısında saygıyla eğiliriz. Yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkemizin geleceği çok daha aydınlık olacaktır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ