logo

reklam
23 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özyol, mesajında, çocuk ve gençlerin yaşamlarını yönlendirmek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlere armağan edilen bu anlamlı günün amacının öğretmenin toplumdaki yeri, rolü ve önemini ortaya koymak olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin  geleceği şekillendiren, yetiştirdiği nesillerle de geleceğe yön veren bir meslek grubunda bulunduğunu vurgulayan Özyol, “Bilginin kaynağı olan öğretmenlerimiz toplumun aynasıdır. Milletimizi yetiştiren bilginin sanatkarları, söz konusu bu ulvi vazifeyi tercih ederek, topluma faydalı bireyler yetiştirmek için büyük bir tutkuyla mesleklerine sarılıp insanlara, bilgi ve dünyanın kapılarını aralamışlardır. Öğretmenlik mesleğinin eğitim ve kültür tarihimizde çok müstesna bir yeri bulunmaktadır. İnsanlık abidesi olan öğretmenlerimizin yetiştirdiği nice büyük şahsiyet ve devlet adamlarına sahip necip bir milletiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş ve demokratik bir toplum oluşturmak adına en büyük sorumluluğu kuşkusuz öğretmenlere yüklemiştir. ” ifadelerini kullandı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ