logo

reklam
23 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekin, mesajında, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanan, Millet Mekteplerinin açılışı ve cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım’ın, hem toplumsal hem bireysel geleceğin şekillenmesi açısından büyük bir anlam ifade ettiğini belirtti.

 Gelecek nesillerin mimarı, geleceğin teminatı olan öğretmenlerin, topluma yararlı bireyler yetiştirmek için büyük bir gayret gösterdiğini, iyi yetişmiş bireylerle de ülkenin çağdaş dünyada yerini almasında önemli bir rol üstlendiğini anlatan Tekin, şunları kaydetti:

“Bu nedenle öğretmenlerimize sevgi ve saygı göstermek, onların çalışma imkanlarını kolaylaştırmak, hem bireysel hem de kurumsal olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Unutulmamalıdır ki, güçlü bir birey, güçlü bir aile, güçlü bir toplum ve güçlü bir ülke, güçlü ve nitelikli bir eğitimle mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, başta cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli ve görevi başındaki öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ