logo

reklam
23 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan,  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karaaslan, öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleği olduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik sıfatının verildiği 24 Kasım’ı 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlandığını hatırlatan Karaaslan, “Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakar, cefakar öğretmenlerimize aittir. Milletimiz öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü sürdürüyor. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz” dedi.

İnsana yapılan her yatırımın kutsal olduğuna işaret eden Karaaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu anlayışla en fazla yatırımı eğitime yaptık, eğitimi her şeyin önünde tuttuk; eğitimcilerimize, öğretmenlerimize özel önem verdik. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Türkiye, gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin yetiştirdikleri araştıran, okuyan, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı,  hayatı seven nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ