logo

reklam
24 Kasım 2015

24 Kasım Öğretmenler Günü

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Çorum’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Yunus Emre Parkı içindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören, daha sonra Devlet Tiyatro Salonu’nda devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, burada yaptığı konuşmada, öğretmenlik mesleğinin hiçbir karşılık beklemeden yapılan fedakarlık mesleği olduğunu belirterek, “Yıllar boyunca elde ettiğiniz bilgi birikimini bu ülkenin gençlerine saçlarınıza aklar düşünceye kadar aktarmaya devam ediyorsunuz” dedi.

“Unutulmamalıdır ki bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, değerlerine sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin çağı yakalayabilmesi mümkün değildir” diyen Büyük, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin, çağın bir adım ötesinde milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesinde en büyük pay kuşkusuz öğretmenlerimizindir. Bir insanı kurtarmanın, bir alemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil, çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.”

Büyük’ün ardından emekli öğretmenler adına Kadriye Canan Özdoğan, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına da Şerife Öğreten konuşma yaptı. Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan ve aday öğretmenlik statüsünden öğretmenlik statüsüne geçen 9 öğretmenin yem ettiği programda emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi de verildi.

Program, Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere hediyelerin verilmesi ve Çorum Fen Lisesi öğretmenlerinin oluşturduğu korunun Türk halk müziği konseriyle sona erdi.

Törene Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ