logo

reklam
11 Eylül 2015

13 yıllık diyaliz çilesi nakille sona erdi

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’da önceki gün otomobilin çarpması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan kişiden alınan böbrek, 13 yıldır diyaliz çilesi çeken kadına umut oldu.

Beyin ölümü gerçekleşmesi üzerine organları bağışlanan İlyas Nazlı’dan (59) alınan böbrek, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan başarılı ameliyatla, Giresun’da bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan Hatice Bayrak’a (32) nakledildi. 

Organ nakliyle sağlığına kavuşan Bayrak, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, 13 yıldan bu yana haftada 3 kez diyalize girdiğini, 12 yıldan beri de uygun dokuda böbrek beklediğini söyledi.

Sağlık durumunun iyi olduğunu anlatan Hatice Bayrak, “Erkek kardeşim de böbrek hastasıydı. Ona da bir kadavradan alınan böbrek nakledildi. Şimdi sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürüyor. İnşallah İlyas Nazlı’nın böbreği de bundan sonra bana yaşam sevinci katar” dedi.

Bayrak, organları bağışlayan Nazlı ailesine de teşekkür ederek, yaşamını yitiren İlyas Nazlı için dua ettiğini de dile getirdi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ